Ena od najstarejših in najbolj razširjenih domačih obrti v Sloveniji je izdelovanje suhe robe. Ima večstoletno tradicijo in je tesno povezana z naravo. V zgodovini je predstavljala poleg načina življenja tudi pomemben vir dohodka.
V loški sejemski listini iz 14. stoletja se prvič omenja "ribniška suha roba" ime za lesene izdelke, ki jih je Ribničan kasneje ponesel širom po svetu. S cesarskim patentom cesarja Friderika III. 1492 se trgovanje s "suho robo" močno razmahne.
Slovenija je tretja najbolj gozdnata država v Evropi, saj skoraj 60% vsega ozemlja pokriva gozd. V zadnjih desetletjih pa se delež gozda še povečuje, saj vsako leto posadijo kar preko milijon dvesto tisoč dreves.
Več kot tretjina slovenskega ozemlja je zaščitenega in uvrščenega v evropsko omrežje Natura 2000, ki varuje biotsko raznolikost. Slovenija pa je med biotsko najbolj raznolikimi državami na svetu.
Les je material ki spremlja človeka od pradavnine pa vse do današnjih dni. V svojem razvoju je človek les vedno ponovno odkrival in prilagajal njegovo uporabo trenutnim potrebam. Iz njega je izdeloval predmete, ki so mu lajšali življenje ali pa je samo izkoriščal v njem skrito toploto, da je lažje preživel dolge mrzle zime.
Tudi v današnji dobi v kateri prevladujejo elektronika in umetne snovi pa ostaja les v svoji enkratnosti zaželjen in iskan material.